Zalety picia koktajli z wodą kokosową

Niewątpliwie zapanowała moda na wszelkiego rodzaju koktajle, smoothie.

Czy Ty już też masz listę swoich ulubionych?

Zmiksowane owoce i warzywa dostarczają dużo naturalnych witamin i minerałów dla naszego organizmu. Powodują uczucie sytości pomimo, że nie nie zawierają wielu kalorii. I o to właśnie chodzi!

Mango, banany, pomarańcze, truskawki, szpinak, jarmuż to tylko wybrane składniki, które można ze sobą łączyć w koktajlach. Modą stało się przygotowywanie smoothie w domu. Z pewnością osoby stosujące dietę urozmaicają zestaw posiłków takimi właśnie koktajlami.

Woda kokosowa jest świetnym składnikiem do tworzenia domowych koktajli zdrowia. Jej smak i niskokaloryczność powoduje,że jest coraz częściej stosowana zamiast mleka, wody czy jogurtu.

Lekki, słodkawy smak wody kokosowej wzbogaca walory smakowe i pozwala nie dodawać już cukru. Połączenie z mango przeniesie Cię do egzotycznego raju.

Proste przepisy na koktajle, zmiksowane blenderem znajdziesz na naszej stronie tutaj.

Zalety picia koktajli owocowo-warzywnych:

  1. wspierają utratę wagi

W zależności jaki koktajl wybierzesz zazwyczaj większość z nich jest mniej kaloryczna niż posiłek obiadowy czy typowe śniadanie z pieczywem. Pijąc nawet jeden koktajl dziennie zamiast posiłku zmniejszasz ilość spożywanych kalorii. Każdy koktajl wpływa też na organizm pozytywnie, wspierając utratę wagi

  1. dostarczają witamin i minerałów

Nie bez przyczyny na koktajle mówi się bomba witamin. Tak właśnie jest. Naturalne witaminy ze zmiksowanych owoców trafiają bezpośrednio do naszego organizmu. Nieocenione jest ich działanie. W zależności od dodatków i rodzaju owocu, dostarczasz odpowiednie dawki witamin z różnych grup

  1. pożywny posiłek

Spośród setek przepisów na koktajle, znajdziesz takie, które powodują uczucie sytości. To bardzo dobra zaleta. Pomimo dodania składników z większą ilością węglowodanów, jak np. płatki owsiane, koktajl nadal jest niskokaloryczny. Posiłek jednak jest na tyle wystarczający, że zaspokaja uczucie głodu na kilka godzin. O to chodzi w diecie aby nie czuć potrzeby podjadania

  1. szybki i łatwy w przygotowaniu

Przygotowanie koktajlu zabiera kilka minut. Wystarczy, że masz w domu blender. Obierasz owoce lub warzywa, które następnie dodajesz w kawałkach do blendera, zalewasz wodą kokosową i gotowe.

Podsumowując – najsmaczniejszy, lekki lunch w wybornym smaku.

  1. poprawiają koloryt i wygląd skóry

Bezsprzecznie wysoka zwartość witaminy C w owocach, warzywach i wodzie kokosowej, pomaga utrzymać skórę gładką i bez wyprysków. Bez względu na to, jaki zestaw owoców lub warzyw zmiksujemy, spowolnimy procesy starzenia się skóry. Im więcej witaminy C, tym lepiej odżywiona cera.

Zalet picia koktajli jest pewnie dużo więcej. Skupiliśmy się na najważniejszych, które odnoszą się do wszystkich koktajli. W zależności od składników, smoothie dostarczają innych, jeszcze bardziej szczególnych korzyści. Podsumowując! Przyrządzając koktajl, nie zapomnij o dodaniu wody kokosowej. Wzbogacisz smoothie o dodatkowe witaminy i minerały.