Jakie dobroczynne właściwości posiada woda kokosowa?

Coraz więcej osób piję wodę kokosową. Stała się ona również ulubionym napojem celebrytów. Właściwości wody kokosowej i smak zdobywają coraz większą popularność. Co roku rośnie spożycie wody kokosowej. Doceniana jest jej naturalność i wpływ na organizm ludzki.

Korzyści z picia wody kokosowej:

  • Nawilża i orzeźwia
  • Jest niskokaloryczna
  • Jest naturalnym izotonikiem, bogatym w potas
  • Zawiera witaminę C i witaminy z grupy B
  • zawartość minerałów i elektrolitów

Najważniejsze dla dbających o dietę to to, że woda kokosowa nie zawiera tłuszczu jak mleczko kokosowe. Istotną informacją jest również to, że woda kokosowa nie zawiera glutenu ani laktozy, dzięki czemu może być spożywana przez osoby stosujące dietę bezglutenową i cierpiące na alergie pokarmowe.

Jest bardzo znanym i lubianym napojem w egzotycznych krajach, gdzie przy wysokich temperaturach bardzo dobrze nawilża organizm i gasi pragnienie.

Nie zawiera cholesterolu a tylko naturalne cukry. Jest bogata w minerały i witaminy. Ma znaczącą zawartość witaminy C i potasu. Jest świetnym izotonikiem dla uprawiających treningi fitness czy sporty wyczynowe. Wskazana jest także dla osób, które stosują różnego rodzaju diety, gdyż wspomaga przemianę materii i wspiera metabolizm. Twierdzi się, że woda kokosowa jest w stanie nawodnić ludzki organizm dziesięciokrotnie lepiej niż napoje izotoniczne.

Jest niskokaloryczna, a ponadto nie zawiera żadnych nadmiernych substancji sztucznych, za to dostarcza mnóstwa minerałów.

Woda kokosowa polecana jest po bieganiu, wysiłku fizycznym. Idealnie gasi pragnienie podczas gorących dni. Może wspierać odporność organizmu poprzez dużą zawartość witaminy C.

Smoothie z wodą kokosową

Woda kokosowa dzięki swojej naturalnej słodyczy jest używana do przygotowywania smoothie. Jej orzechowo-kokosowy smak przypomina wakacje i jedzenie serwowane w egzotycznych krajach. Nadaje dobry smak i wzbogaca dietetyczne koktajle. Przeczytaj o koktajlach tutaj