Czy woda kokosowa jest naturalna?

Woda kokosowa to jeden z najbardziej naturalnych płynów owocowych, który nadaje się do picia bezpośrednio. Więcej o procesie wytwarzania wody kokosowej napisaliśmy w artykule tutaj.

Woda kokosowa QEENCY posiada certyfikat NFC (not from concentrate), co oznacza, że nie jest produkowana z koncentratu tylko z naturalnych płynów. Jest sprawdzona i przetestowana. W 100% naturalna.

Dodatkowo poddawana jest pasteryzacji, aby nie tracąc jakości, mogła być zdatna do picia w dłuższym okresie czasu.

Często, produkty o długim terminie przydatności do spożycia kojarzą się z konserwantami i szkodliwymi dodatkami. To nieprawda. To właśnie pasteryzacja jest bezpieczną metodą, która zapewnia świeżość i smak bez sztucznych dodatków.

Jak wygląda pasteryzacja?

W procesie pasteryzacji wysoka temperatura niszczy drobnoustroje i naturalne bakterie, które prowadziłyby do naturalnego rozkładu i psucia się owocowego płynu. Woda kokosowa QEENCY poddawana jest też pasteryzacji, a następnie dzięki szybkiemu schłodzeniu, surowa woda kokosowa jest przelewana, w sterylnych warunkach do opakowań. Jak można zauważyć, butelki różnego koloru to często działanie celowe. Opakowanie, a do tego kolor butelki, chroni napoje przed dostępem powietrza, światła słonecznego i drobnoustrojów.

Jak smakuje woda kokosowa?

Woda kokosowa QEENCY jest przeźroczystym lekko białym, naturalnie mętnym płynem. Ma słodkawy, nieco orzechowy smak. Idealnie orzeźwia w upalne dni i jest niskokalorycznym zastępstwem Coli i napojów sztucznie słodzonych.